Bugun...

Hakkımızda

Hakkımızda

 

2017 yılında Emine HIZ tarafından kurulan tr-haber.com, Türkiye’de haberin yeni adresi olmak için yola çıkmıştır. Bugün haberden videoya, fotoğraftan gazete manşetlerine farklı içeriklerle kullanıcılarının taleplerini karşılamaya çalışan tr-haberin 20’nin üzerinde içerik servisi bulunuyor. Son dönemde mobil internet kullanımına yönelik geliştirdiği ürünler ile kullanıcıları farklı platformlarda zengin içerik ile buluşturma stratejisini sürdüren tr-haber.com, Türkiye'de haber konusunda en iyisi olmak için çalışmalırını sürdürmektedir. tr-haber.com; Gündem, siyaset, dünya, ekonomi, sağlık, spor, medya, kültür-sanat, teknoloji, magazin ve yerel haberler kategorilerinde güncel haber sunmak,internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak ve video-fotoğraf bölümünde ise sitemizi takip edenlerin yüzünde küçücük bir gülümseme bırakmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber portaldır.

 

İLKELERİMİZ


1- İnternet Haberciliğinde temel işlev, gerçekleri bulup bozmadan, abartmadan ve hiçbir siyasi baskı ve zümrenin etkisi altında kalmadan, en kısa zamanda ve edinilebilen tam bilgiyle kamuoyuna iletmektir.


2- Yayınlarda hiç kimse ırkı, cinsiyeti, milliyeti, dili, sosyal düzeyi veya ilişkisi, dini inançları veya fiziki kusurları nedeniyle aşağılanamaz ve kınanamaz.

 

3- Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı; genel ahlak anlayışını, din duygularını, aile kurumunun temel dayanaklarını sarsıcı yayın yapılamaz.

 

4- Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan lakap ve ifadeler kullanılamaz.

 

5- Suçlu olduğu yargı kararıyla belirlenemedikçe hiç kimse “suçlu” ilan edilemez.

 

6- Soruşturması habercilik olanakları içinde bulunan haberler soruşturulmaksızın ve bundan ne sonuç alındığı belirtilmeksizin ve / veya doğruluğundan emin olunmaksızın yayımlanamaz.

 

7- Kamu yararı olmadıkça, gizli kamera kullanmak, gizlice ses kaydı yapmak, özel mülke izinsiz girmek gibi, ilgilinin kişilik haklarına saldırı sayılabilecek yöntemlerle haber üretilemez.
 

8- Haberlerin araştırılması, hazırlanması ve yayınlanmasında her zaman dengeli, gerçeğe bağlı ve objektif davranılması şarttır. Yayımlanan haberde suçlanan tarafın görüşüne yer verilir. İlgilinin yanıt vermemesi veya kendisine ulaşılamamış olma hali aynı haberde belirtilir. Yayımlanan alıntılarda kişinin anlaşılmaz ya da gülünç duruma düşmesine neden olacak özetleme ve değişiklik yapılmaz. Yayımlanan alıntılarda kaynak ve tarih açık olarak belirtilir.

 

9- Şiddet ve zorbalığı özendirici veya kışkırtıcı, çocukları olumsuz yönde etkileyici, bireyler, topluluklar ve uluslararasında nefret ve düşmanlığı körükleyici yayın yapmaktan kaçınılır.

 

10- Yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı gösterilir, gereği yapılır.
 

 ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • HAYVANLARIN İLGİNÇ HALLERİ
  HAYVANLARIN İLGİNÇ HALLERİ
 • BEBİŞLER
  BEBİŞLER
 • YURDUM İNSANI
  YURDUM İNSANI
 • İLGİNÇ FOTOĞRAFLAR
  İLGİNÇ FOTOĞRAFLAR
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. HAYVANLARIN İLGİNÇ HALLERİ
 2. BEBİŞLER
 3. YURDUM İNSANI
 4. İLGİNÇ FOTOĞRAFLAR
 5. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Tunceli De Bayrak Asarken Terörist ile Çatışan Trabzonlu Kamyoncu
  Tunceli De Bayrak Asarken Terörist ile Çatışan Trabzonlu Kamyoncu
 • KILIÇDAROĞLU'NUN 15 TEMMUZ KONUŞMASI
  KILIÇDAROĞLU'NUN 15 TEMMUZ KONUŞMASI
 • KÜRTÇE DOMBRA
  KÜRTÇE DOMBRA
 • BİZ MEKSİKA'YA HANIMSIZ GELMEDİK
  BİZ MEKSİKA'YA HANIMSIZ GELMEDİK
 • OLA OĞLUM KABLO NERDE
  OLA OĞLUM KABLO NERDE
 • Araba Sürmek İstemeyeceğiniz 10 Yol
  Araba Sürmek İstemeyeceğiniz 10 Yol
 1. Tunceli De Bayrak Asarken Terörist ile Çatışan Trabzonlu Kamyoncu
 2. KILIÇDAROĞLU'NUN 15 TEMMUZ KONUŞMASI
 3. KÜRTÇE DOMBRA
 4. BİZ MEKSİKA'YA HANIMSIZ GELMEDİK
 5. OLA OĞLUM KABLO NERDE
 6. Araba Sürmek İstemeyeceğiniz 10 Yol
VİDEO GALERİ
YUKARI